Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Masaj Odası

Masaj Odası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Masaj vücut stresini azaltan ve kaslarımızı rahatlatmaya yarayan bir uygulamadır. Rahatlama, terapi ve tedaviye odaklanan masaj uygulamalarında masajın yapıldığı mekan olan masaj odası oldukça önem taşımaktadır. Masaj yatağından ışıklandırma sistemine kadar masaj yapılan kişinin kendini hem fiziksel hem de psikolojik konforu açısından rahat hissedebileceği bir ortam sunan özel alanlara masaj odası denir.

Sauna Dekor olarak; masaj odası yapımı projelerini önemsiyoruz ve masaj uygulaması öncesi, sırası ve sonrasında her türlü ihtiyacınızı karşılayacak, hijyenik, estetik ve konforlu masaj odası projeleri tasarlıyoruz.

 

Masaj Odası Nasıl Yapılır?

Müşterileriniz için çekici ve konforlu bir alan, optimal bir masaj deneyimi için çok önemlidir. Masaj odası ölçüleri değişiklik göstermekle beraber kullanışlı bir masaj odası imalatı için masaj odanızın standart bir masaj masasını (yaklaşık 70 cm x 200 cm ölçülerinde) rahatça alabilecek kadar geniş olması önemlidir. Hareket etmek ve içinde çalışmak için masanın etrafında en az 90 cm olmalıdır. Buna ek olarak, masaj odası yapımı sırasında bir miktar depolama alanına, bir lavabo ve tezgah için bir alana, bir oturma alanı için ekstra zemin alanına ve yeterli alana ihtiyacınız olacak. Toplamda, yeni masaj odanız için 13 metrekare veya daha fazlasına ihtiyacınız olabilir.

 

Masaj Odası Yapımındaki Önemli Faktörler

Masaj odası projeleri tasarım aşamalarında; oda sıcaklığı, havalandırma, ışıklandırma, akustik konfor gibi konulara da dikkat edilmesi gerekir. Masaj odası ortam sıcaklığı 22 derece civarında sabitlenmiş olmalı, ışık, ses ve temizlik açısından yeterli şartları taşımalıdır. Bununla beraber kullanıcı konforu açısından masaj odasında bulunması gereken belirli ekipmanlar vardır. Masaj odası malzemeleri arasında; masaj masası , yağ sehpası, paravan, elbise askısı, havlu ve çarşaf dolabı vb. malzemeler bulunur.

 

Masaj Odası Yapımında Bilmeniz Gerekenler

  • Parlak ve koyu renkler gevşemeyi etkileyebileceği ve fazla uyarıcı olabileceğinden, masaj alanınız için nötr, toprak tonları en iyisi olabilir.
  • Masaj masanız için konforlu çarşaflar ve yumuşak alan kilimleri, müşterinizin konfor seviyelerini yükseltebilir.
  • Doğa manzaraları ya da doğal malzemelerle dekorasyonu tamamlamak masaj odalarında harika bir ortam yaratır çünkü bunlar kendi içlerinde ilgi noktası olmaktan ziyade müşterilerin rahatlamasına yardımcı olabilirler.
  • Doğal esansiyel yağlar içeren kokulu mumlar, odanın havasını yükseltebilir. Diğer seçenekler arasında taze çiçekler ve kokulu çubuklar bulunur.
  • Masaj odanız, gürültülü olmayan bir yerde olmalıdır. Kalabalık bir bölgedeyseniz, çift camlı pencereler ve kapılarınıza conta uygulamak gibi odanızı ses geçirmez hale getirmenin yollarını arayın. Akan su sesi gibi rahatlatıcı sesler de masaj odanızın enerjisini arttıracaktır.

 

Masaj Odası Faydaları

Ülkemizde masajın önemi giderek anlaşılmakta gerek günlük stresle başa çıkabilmek gerek tıbbi destek amaçlı masaja yönelim artmaktadır. Masajın öne çıkan faydalarından bazıları;

  • Vücuttaki dokuların ve organların düzenli olarak çalışmasını sağlamak
  • Kasları güçlendirmek
  • Vücutta biriken toksin ve yorgunluk maddelerinin atılımını sağlamak
  • Kan dolaşımını hızlandırmak
  • Eklemlerin hareketini arttırmak

Masajın odası projeleri de masajın bu olumlu etkilerini ortaya çıkartmak ve desteklemek konusunda oldukça önemlidir. Kişinin dikkatini dağıtacak, odaklanmasını zorlaştıracak ya da konforunu etkileyecek herhangi bir şey yapılan masaj uygulamasının kalitesini doğrudan etkileyecektir. Masaj odası faydaları ile öne çıkmasını istediğimiz bir mekan olduğundan tasarımlarına oldukça dikkatli yaklaşılmalıdır.

 

Masaj Odası Yapımının Maliyeti

Masaj odası maliyeti bir dizi faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Örneğin mobilya ve ekipman ihtiyaçlarınız, oluşturduğunuz spa veya sağlıklı yaşam merkezinin türüne göre büyük ölçüde değişiklik gösterecektir. Kullanılan malzemelerin kalitesinden, masaj odası ölçüsüne kadar bir çok değişken masaj odası fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Masaj odası yapılacak alanın keşfi yapıldıktan ya da ölçüleri netleştirildikten ve müşterinin istediği özellikler belirlendikten sonra masaj odası yapımı fiyatları ile ilgili net bir bilgi alabilirsiniz. Tüm bu süreçlerde Sauna Dekor olarak hizmetinizdeyiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest