Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Kar Odası

Kar Odası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kar odası projeleri buhar veya sauna seansları bittikten sonra kan dolaşımını düzenlemek amacı ile girilen özel tasarıma sahip iki kademeli odanın, elektronik kumanda paneli ile kumanda edilen teknik aksamın ve yüksek basınçlı jetlerin bir araya getirilmesiyle oluşan bir sistemler bütünü olan odalardır.

Kar odaları sayesinde herhangi bir kimyasal ve katkı maddesi içermeyen, doğal kara özdeş yapay bir kar elde edilmektedir. Kar odalarında sıcaklık 2◦C ile -10◦C arasında değişmektedir. Kar odaları spa’larda bulunan sıcak faaliyetler sonrası vücudu soğutmak için şok havuzu na veya şok kovalarına oranla yumuşak ve yavaş bir geçiş yöntemi olarak tercih edilmektedir. Kar odalarının ortalama kullanım süreleri kısadır, kişiye göre 3-5 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Sauna Dekor olarak işletmenize uygun kar odası modelleri ile hizmetinizdeyiz. 

 

Kar Odası Faydaları 

Özellikle vücut direncini arttırmak amacıyla uygulanan kar odası seansları çok büyük oranda başarı sağlanmakta, bağışıklık sistemine kattığı direnci kalıcı bir hale getirmektedir. Kar odası uygulamasına katılan kişilerin kan dolaşımı ciddi anlamda hızlanmaktadır. Bu hızlı kan dolaşımı sayesinde bu kişilerin cildinde gerçekleşen parlaklık, dinçlik ve genç görüntü kar odası faydaları arasındadır.


Kar Odası Nasıl Yapılır? 

Buhar odaları veya sauna gibi etkinlikler sırasında ısınmış ve terlemiş vücudu serinletmek için kar odası yapımı doğal karın önce, vücudu alıştırmak amacıyla, kol ve bacak bölgelerine, daha sonra ise tüm vücuda sürülmesi önerilen uygulama şeklidir. Kar odasında bulunan bu karda herhangi bir kimyasal kesinlikle bulunmamaktadır, bu alanda bulunan kar tamamen doğaldır.

 

Kar Odası Yapımında Bilmeniz Gerekenler

 
Günümüzün en popüler uygulamalarından biri olan kar odası projeleri sağladığı faydaların bilinirliğinin artması ile ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bu bağlamda, kar odası imalatı hizmeti veren şirketlerin sayısı da artış halindedir. Ancak kar odası yapımı sırasında ürünlerin uluslararası kalite standartlarına uygun olması kullanıcı sağlığı açısından oldukça önemlidir. Sauna Dekor olarak biz, alanında uzman ekiplerimizin verdiği güven ve en son kalitede ürünlerle kar odası yapımı projelerini gerçekleştiriyoruz. Kar odası imalatı aşamalarında başlıca dikkat edilmesi gereken hususları değerli müşterilerimizin bilgisine sunarız;
 
• Kar odasının kapısı, geçişli poliüretan malzeme ile yapılmalıdır.
• Kar odası sürekli geliştirilebilir bir tasarım özelliğine sahip olmalıdır.
• Kar odasına ait olan soğutma sistemi senkronize çalışmalıdır.
• Soğutma grubuna ait üniteler birbirleriyle uyumlu bir biçimde çalışmalıdır.
• Kar odasına girmeden kullanıcı sağlığı için önem taşıyan bir ön oda bulunmalıdır.
• Ön oda bulunması sayesinde kar odasının ısı kaybının önüne geçilmelidir.
• Kar odası tabanında mutlaka elektrikli bir ısıtma sistemi bulunması gereklidir.
• Görsel olarak kar odasında aydınlatmaya ayrı bir önem verilmelidir.
 
 

Kar Odası Modelleri ve Fiyatları

 
Kar odası yapımı sırasında kar odası fiyatları açısından önemli olan etkenlerden biri kar odası malzemeleri, bir diğeri ise kar odası ölçüleridir. Kar odası maliyeti odanın yapılacağı alanın ölçülerine ve kullanılacak malzemelerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak her durumda iyi bir kar odasının tasarlanması ve imalatı birkaç ayı bulabilmektedir.
 
Sauna Dekor olarak ön tasarımı tamamlanmış kar odası hizmetimiz de bulunmaktadır. Kar odası ile ilgili tüm malzemelerin bulunduğu, uluslararası kalite standardına sahip ürünlerimiz ile tasarlanmış anahtar teslim kar odası projeleri ile müşterilerimizin kullanımına hazır bulunmaktayız. Sosyal yaşam alanı olarak kullanılan birçok mekânda herkesin ilgisini çekecek, tüm hijyen ve sağlık kurallarına dikkat edilerek tasarlanmış, kullanımı kolay, uzun ömürlü ve yüksek kalitede kar odası projeleri istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest