Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Kapalı Yüzme Havuzu

Kapalı Yüzme Havuzu Nasıl Yapılır?

Sauna Dekor olarak; kapalı yüzme havuzu projelerini uzman teknik kadromuz ve profesyonel ekibimizle birlikte tatil köyü ve otel gibi konaklama hizmeti veren tesisler, spa merkezleri, lüks site ve villalar gibi özel konutlar için farklı model ve boyutlarda estetik tasarımlar ile müşterilerimize sunmaktayız.

Yüzme havuzları , iç mekanda kapalı yüzme havuzları ve dış mekanlarda açık yüzme havuzları olarak iki farklı grupta incelenebilir. Açık ve kapalı yüzme havuzu boyutları, kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Havuzun kullanım amacı, havuz ve çevresi için uygun kapalı alan ve proje için belirlenen bütçe gibi faktörler, kapalı yüzme havuzu boyutu belirlenirken proje aşamasında düşünülmelidir. Kapalı yüzme havuzu imalatında kullanılan malzeme kalitesi, yapım teknikleri ve projeye eklenen dekoratif objeler de bu kriterleri etkilemektedir. Yaşam alanlarınızın tasarımına uyum sağlayacak şekilde tasarlanabilen kapalı yüzme havuzu projeleri, alternatif form ve malzeme seçenekleri ile zenginleştirilebilir.

 

Kapalı Yüzme Havuzu İmalatının Aşamaları

Kapalı yüzme havuzu projelerinde birkaç temel yapım aşaması vardır. Öncelikle kapalı yüzme havuzu metrekaresi hesaplanır; projenin uygulanacağı yapının hasar görmemesi için kaliteli teknolojik aletler ile, havuz alanında ölçüm yapılır. Bu aşamada, zemine uygun ekipman ve malzeme kullanımı oldukça önemlidir. Ardından proje çizimleri yapılır ve uygulama aşaması başlar. Uygulama aşamasında, kapalı yüzme havuzu alanına beton dökülür ve havuzun iç duvarlarına izolasyon uygulamaları yapılır.

Kapalı yüzme havuzu projeleri; havuz suyu, elektrikli ısıtıcı ve eşanjör gibi sistemler ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve su sistemleri için gerekli işlerin tamamlanmasının ardından, kapalı yüzme havuzu içerisine çelik konstrüksiyon uygulamaları yapılır. Bu adım ile birlikte, kapalı yüzme havuzu içine şap, sıva ve seramik döşemesi yapılır. Son aşamada kapalı yüzme havuzu projesine aydınlatma elemanları kurulur ve havuz su ile doldurulur; son kalite kontrolleri ile birlikte, kapalı yüzme havuzu imalatı tamamlanmış olur.

 

Kapalı Yüzme Havuzu Yapımında Kullanılan Malzemeler 

Kapalı yüzme havuzu yapımında, havuz suyunun her an temiz ve berrak kalmasını sağlamak için filtreler kullanılmaktadır. Kapalı yüzme havuzu filtrelerinde, klora ve suya dayanıklı malzemeler kullanılması gerekmektedir. Bununla birlikte, havuz kenarlarında bulunan ızgaralar ve havuz merdiveni gibi klora en fazla maruz kalan malzemelerin de, klora karşı olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, zaman içerisinde bu malzemelerde parçalanma ve dökülmeler meydana gelebilir.

Kapalı yüzme havuzu projelerinde kullanılan tüm malzemelerin; uzun ömürlü, sızdırma, çatlama veya dökülme yapmayacak malzemeler olması oldukça önemlidir. Kapalı yüzme havuzu imalatı sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi, seramik ve derz gibi detay uygulamalardaki işçilik, havuzun kullanım ömrünü ve dayanıklılığını etkileyen en önemli faktörlerdendir. Kapalı yüzme havuzu yapımı sırasında yapılan küçük bir hata, havuzlarda çatlama ve dökülme gibi sorunlara sebep olabilir. Bu küçük problemlerin düzeltilmesi sırasında kapalı havuz maliyeti de, yüksek miktarlara çıkabilir. Bu sebeple kapalı yüzme havuzu projelerinde, alanında uzman bir ekiple çalışıyor olmak oldukça önemlidir. Sauna Dekor olarak, tüm kapalı yüzme havuzu yapımı projelerini titizlikle uygulayarak müşterimizin hayalindeki projeleri uluslararası kalite standartlarında üretiyoruz.

 

Kapalı Yüzme Havuzu Yapımının Maliyeti

Kapalı yüzme havuzu maliyeti; yüzme havuzunun boyutları, seçilen malzemelerin kalitesi ve yapım teknikleri gibi birçok farklı faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

Sauna Dekor Spa & Solutions olarak, hayalinizdeki kapalı yüzme havuzu yapım projesi için danışmanlık hizmeti alabileceğiniz; kafanıza takılan tüm soruları sorabileceğiniz uzman teknik ekibimizle birlikte, her türlü hizmeti müşterilerimize sunmaktayız.


Kapalı Yüzme Havuzu Modelleri ve Fiyatları

Kapalı yüzme havuzu modelleri, mekana ve müşterinin isteklerine uygun şekilde tasarlanmaktadır. En sık tercih edilen şekiller kare, dikdörtgen ve oval kapalı yüzme havuzu modelleridir. Kapalı havuz maliyeti de, havuzun modeline ve yapının kullanım özelliğine göre değişiklik gösterir. Otel, tatil köyü, spa merkezi, lüks site ve villa gibi birçok farklı mekan için uygulaması yapılan kapalı yüzme havuzu projeleri için en doğru tercihleri yapabilmeniz, projenizin tasarım ve uygulama sürecinde sizlere kolaylık sunması adına, kapalı yüzme havuzu yapımı konusunda uzman bir ekiple çalışıyor olmanız önerilir.

Sauna Dekor Spa & Solutions, 30 yılı aşkın tecrübesiyle yurt içi ve yurtdışında sayısız projede yer almıştır. Her projede edindiği deneyim ve üstün hizmet kalitesiyle, hayalinizdeki kapalı yüzme havuzu projesini mekanlarınıza taşımanızı sağlar.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest