Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Dinlenme ve Masaj Yatağı

Dinlenme ve Masaj Yatağı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Modern yaşamın ritmi içinde sürekli strese maruz kalıyoruz ve dinlenmek için uygun bir ortam ve zaman bulmakta zorlanıyoruz. Bu nedenle birçok kişi omurganın çeşitli yerlerinde düzenli veya periyodik ağrı yaşamaktadır. Bu sorunların başlıca nedenleri sağlıksız bir yaşam tarzına sahip olmak, işyerinde ve evde bilgisayar başında uzun süre oturmak ve hareketsizliktir. İnsan bedenindeki ağrıyı ve hafif rahatsızlıkları ortadan kaldırmak adına tasarlanan dinlenme ve masaj yatağı modelleri, vücudun her noktasına kısa süre içerisinde ulaşabilen ve masaj etkisi ile büyük bir rahatlama sağlayan özel yataklardır.

Günün yorgunluğundan sonra alınan buhar banyosu, duş, termal havuz, sauna vb. etkinliklerin ardından uzanıp dinlenebileceğiniz dinlenme ve masaj yatağı modelleri kullanımı masaj salonlarında daha yaygın olmakla beraber evlerinizde de sorunsuz bir şekilde kullanılabilir modellerdir. Rahatlatıcı etkileri ile fark yaratmayı başaran bu yataklar son dönemde çok daha fazla insan tarafından tercih edilmektedir. Sauna Dekor olarak birbirinden farklı özelliklerde dinlenme ve masaj yatağı ölçüleri ve dinlenme ve masaj yatağı malzemeleri ile hizmet vermekteyiz.


Dinlenme ve Masaj Yatağı Nasıl Yapılır?

Dinlenme ve masaj yatağı uygulamalarının nasıl yapıldığı ve herhangi bir yan etkisi olup olmadığı en çok karşılaşılan sorulardan biridir. Uzmanlar tarafından onaylanmış ve test edilmiş olan dinlenme ve masaj yatağı modelleri herhangi bir yan etkiye sahip değildir ve insan omurgasına herhangi bir müdahale olmadığı için sağlığa zararlı bir duruma sebebiyet verme ihtimalleri de bulunmamaktadır. Dinlenme ve masaj yatağı imalatı insan vücuduna uygun şekilde, üzerine yattığınızda vücudunuza göre şekil alacak biçimde yapılıyor ve üst düzey bir konfor sağlıyor.

Masaj yatağı, iç kısmında yer alan mekanizma sayesinde aktif hale getirdiğiniz andan itibaren vücudunuza masaj yapmaya başlar. Dönerli bir mekanizmaya sahiptir ve siz durdurmadığınız sürece vücudunuzun farklı noktalarına ulaşmayı başarır. Kuyruk sokumu bölgesine, üst kısım ve alt kısım yani baldır bölgesine hızlı bir şekilde ulaşarak vücudun bu bölgesindeki ağrıları kısa süre içerisinde ortadan kaldırır.

Dinlenme ve masaj yatağı uygulamalarının en büyük faydaları masaj ve dinlenme esnasında kan dolaşımının hızlanması ve dengelenmesi ve tüm vücudun gevşeyerek stresi ve yorgunluğu atmasıdır.

 

Dinlenme ve Masaj Yatağı Yapımında Kullanılan Malzemeler

Profesyonellerce özel bir masaj tekniği ile yapılan, vücudunuzdaki negatif enerjiyi atmanıza yardımcı olan ve aynı anda sizleri zihinsel olarak da rahatlatan spa masajı için uygun yatak seçimini de önem taşımaktadır. Dinlenme ve masaj yatağı modelleri sıradan yatak modelleri değildir, genellikle sıcak taş yatak olarak üretimi yapılmaktadır. En önemli özellikleri ısıyı daha uzun süre bünyelerine hapsedebiliyor ve vücuda entegre edebiliyor oluşlarıdır. Cam modellerin yanı sıra mermer ve seramik modeller de yine spa masajında kullanılan dinlenme ve masaj yatağı modelleri örneklerinden bazılarıdır.


Dinlenme ve Masaj Yatağı Modelleri ve Fiyatları

Dinlenme ve masaj yatağı modelleri için ölçüler belirlenirken masaj terapistlerinin boyları dikkate alınmalıdır. Terapistlerin boyları genellikle 1,50 ile 1,90 metre arasında değişmektedir. Bu nedenle tüm standart masaj masalarımız 1,50 ile 1,90 metre yükseklik aralığındaki herkese uyacaktır. 1,50 ile 1,90 arası terapistler için genel bir kural olarak 70-80 cm ene sahip dinlenme ve masaj yatakları uygundur.

Birbirinden farklı malzemelerden üretilmiş ve farklı tasarıma sahip olduklarından dinlenme ve masaj yatağı fiyatları değişiklik göstermektedir. Kullanacağınız alana en uygun dinlenme ve masaj yatağı seçeneklerini görmek ve fiyatlar hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest