Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Bio Sauna

Bio Sauna Nedir ve Nasıl Kullanılır?

"Sıcaklık: 50° C ila 60° C arasında
Nem: %45 ila %65"

Bio sauna Fin saunalarına oranla çok daha az ısılı ve nemli atmosfere sahip sauna çeşididir. Fin saunasındaki 85-95°C kıyasla yaklaşık 50-60°C arasında değişen sıcaklığa sahipken, Fin saunasındaki -30 arasındaki nem, bio-saunada %45-60 civarındadır.

 

Geleneksel Fin saunalarında ısıtılmış kayaların üzerine rahatlatıcı aromalar, otlar vs. ilave edilen su dökerek buhar çıkartılır. 

 

Bio sauna ise genel kullanım sırasında zaman aralıklarıyla farklı renkte ışıklar ile saunanın içerisi aydınlatılır. Sauna içerisinde kullanılan renklerin insan vücudunda hem biyolojik hem de psikolojik olarak işlevsel yararları olduğu ortaya konmuştur. 

 

Sakinleştirici ve rahatlatıcı etkiye sahip mavi, uyarıcı etkilere sahip ve egzama, akne gibi problemli ciltlerin tedavisine yarar sağlayan kırmızı, kronik hastalıklardaki iyileştirme sürecine katkı sağlayan yeşil ve canlandırıcı, mutlu atmosfer oluşturup psikolojiye yardımcı olan sarı renkleri ile bio saunalar, insan sağlığının üzerinde pozitif etkiler oluşturur. 

 

Saunalara oranla daha nemli ve daha az sıcaklığa sahip iç ortama sahip bio saunalar , damar ve tansiyon hastalıkları olan kişilerin de kullanımına uygunluğu ile geniş bir kullanıcı yelpazesine sahiptir. 

Bio Sauna Nasıl Yapılır?

Sauna Dekor , yıllar boyu edindiği tecrübe ve sürdürdüğü hizmet kalitesiyle hayallerinize bütüncül çözümler sunar. Sauna Dekor ’un yaşam alanlarınıza rahatlatıcı ve dinlendirici saunalarınızı oluştururken bio sauna yapımına da bütüncül şekilde hizmet vermektedir. 

  • Konum: Saunanın yer almasını istediğiniz projede saunanın nerede olacağına karar verilmesi gerekir. Evin hangi odasının veya saunanın nerede yer alabileceği (garaj, bodrum katı, çatı katı, herhangi bir oda vb.) Sauna Dekor ’un profesyonel ekibi tarafından da yönlendirilerek ev sahibi ve uzman ekibimiz tarafından belirlenir.   

  • Tasarım: Sauna inşa edilecek yer belirlendikten sonra tasarım ekibimiz proje sahiplerinin hayalindeki ortamı yaratabilmek için proje tasarımı hakkındaki hayallerini dinler ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek için sauna tasarımına başlanır. 

  • Uygulama ve Kurulum: Tasarımda tercih edilen ahşap dokular, seçilen diğer malzemeler ve dekorasyon öğelerinin bir araya gelerek müşterilerin hayallerinin gerçeğe dönüştürme işlemi olarak da nitelendirilen montaj işlemi Sauna Dekor ’un uzman montaj ekibi tarafından gerçekleştirilir. Bio saunalar da iç mekana verilecek renklerin ve aydınlatma detaylarının tasarlanması için teknik ekibimiz sizlere uygulama alanında hizmet vermektedir. 

  • Bakım: Tasarımlarının, ürün kalitesinin ve sunduğu hizmetin her zaman arkasında olan Sauna Dekor , saunalarınızın düzenli bakımını yine uzman ekibi ile birlikte gerçekleştirmektedir. Sauna bakım ve servisi alanında yetkin ekibimiz tarafından saunalarınızın bakımı yapılmaktadır.

Bio Sauna İmalatının Aşamaları

Yaşam alanlarınıza bio sauna ve renklerin dinlendirici, rahatlatıcı ve iyileştirici etkilerini katmak için oluşturacağınız sauna yapımında en önemli ve öncelikli adım sauna yapılacak alanın doğru belirlenmesidir. Evin veya projenin içerisinde yer alacaksa sıhhi tesisat, ısıtma ve elektriğin kolayca erişilebildiği bir yer seçilmelidir. Dış mekana tasarlanacak bir sauna için de bölge sarkan ağaçlardan, akan sulardan uzak bir alanda, düz bir zemine oturacak şekilde saunanın yeri belirlenmelidir.

 

Saunanın bulunacağı alan ölçü, mekanik tesisatlara uzaklık gibi teknik ve fiziksel açıdan uygunsa kullanıcının istediği sauna tasarımına geçilmelidir. Yapılacak sauna odası hangi stilde olmalı, hangi ağaç türü tercih etmeli, renklerin kullanımı için aydınlatma teknik detayları için uzmanlarla görüşülmeli, seçilecek malzemelerin çıkaracağı maliyet vs. hepsi bu aşamada hayal edilen tasarıma göre belirlenmelidir. 

 

Sauna tasarımından sonra uygulama işlemi Sauna Dekor Spa & Solutions montaj ekibi tarafından evinizin içerisinde veya projenizin uygun alanına profesyonelce yapılmaktadır.

Bio Sauna Yapımında Kullanılan Malzemeler

Bio sauna geleneksel sauna tasarımlarında olduğu gibi iç mekanlarda ahşap keresteler ve lambriler kullanılır. Müşterilerin isteklerine, bütçelerine ve tasarımın gerekliliklerine göre Türkiye’de çoğunlukla Sedir, Çam, Göknar, Ladin ve Ayous ağaçları tercih edilmektedir. 

 

Gerekli sıcaklık ve nem oranını sağlayacak bir sauna sobası seçilmelidir. Sauna içindeki sıcaklık ve ısı değerlerini ayarlayacak paneller tercih edilmelidir.  Aromaterapi malzemeleri de tasarım sonrasında belirlenecek bio saunada kullanılacak ürünlerdendir. Vücudunuzu rahatlatacak, dinlendirirken iç huzurunuzu da artıracak aromaterapi kokuları ve yağları bio sauna deneyiminizi çok daha keyifli hale getirecektir.

Sauna Yapımının Maliyeti

Renklerin canlandırıcı ve rahatlatıcı etkilerini bio saunalar ile yaşamlarına dahil etmek isteyenlerin en merak ettiği sorulardan bir tanesi de bio sauna yapımının maliyet kısmıdır. Maliyetinin ne kadar tutacağı; yapılacak saunanın büyüklüğüne, sauna imalatında kullanılacak gerekli malzemelerin miktarına, seçilen malzemenin kalitesine ve özelliklerine göre değişmektedir. Bio sauna imalatında kullanılacak malzeme yelpazesi çok geniştir. Bunlar da sauna fiyatlarının belirlenmesinde büyük rol oynar. 

 

Sauna yapılacak alanın büyüklüğü, uygulamaya hazırlanma aşamaları, projenin lojistik olarak masrafı, malzeme tercihleri gibi birçok farklı parametre de sauna fiyatını değiştirmektedir.

Bio Sauna Modelleri ve Fiyatları

Bio-sauna fiyatları; tercih edilecek modele, uygulama alanının büyüklüğüne, seçilen malzemenin özelliğine göre değişmektedir. En doğru bilgiyi hayallerinizi gerçeğe dönüştüren Sauna Dekor un alanında uzman ekibinden alabileceğinizi unutmayın. 

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest