Prefabrik Havuz

Prefabrik havuz, üretimi yapılmış ve kuruluma hazır, evinize gönderilen bir yer üstü veya yer üstü yüzme havuzudur. Bu havuzlar genellikle püskürtme beton havuzları ve vinil astar havuzları gibi yerinde inşa edilmesi gereken havuzlardan çok daha hızlı kurulur. En iyi iki tip kalıcı prefabrik havuz fiberglas havuzlar ve prekast beton havuzlardır.

Bir prekast beton yüzme havuzu, fabrikamızda kalıp kullanılarak inşa edilen veya "dökülen" bir beton havuzdur. Beton döküldükten ve tamamen sertleştikten sonra, kurulum için hazırıdır. 

Bu havuz yapım yöntemi eski bir havuz yapım yöntemidir. Ancak ev sahibi için çok daha uygundur. Aslında, bu yüzme havuzu tipi 1940'lardan beri uygulanmaktadır. 

Prekast beton havuzlara bazen dalma havuzları da denir, çünkü bunlar genellikle geleneksel püskürtme Beton veya gunit havuzlarından çok daha küçüktür. 

Bu beton havuzların sevk edilmesi ve yerine oturtulması gerektiğinden, tıpkı bir fiberglas havuz gibi, 12 metreden daha uzun veya 5 metreden daha geniş olamazlar.Bu havuzlar genellikle 1.2 ile 1.8 metre derinliğe kadar değişir ve bu da onları gerçek dalma havuzları yapar. 

Bazen, prekast beton havuzlar, monolitik bir havuz yapısı olarak gelen kabuk yerine yerinde monte edilen prekast beton duvar panelleri kullanılarak inşa edilir. Bu yöntem aynı zamanda havuzu tamamlamak için ek beton dökülmesini gerektirebilir, bu da 0 prekast veya prefabrik olmadığı anlamına gelir.

Fiberglas havuzlar ise farklı fiberglas ve reçineler kullanılarak yapılan prefabrik, tek parça yüzme havuzlarıdır. Bu malzemeler pürüzsüz ve uzun ömürlü bir yüzeye sahip daha dayanıklı ve esnek bir havuz çeperi üretir. Tipik olarak, bir fiberglas havuz 1 ila 2 Prekast beton havuzlar gibi, fiberglas havuzlar da zemin, yarı zemin veya tamamen zemin üzerine monte edilebilir.

Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz
Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest