Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Duş Sistemleri

Duş Sistemleri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bir duş sistemi temelde vanalar, duş başlıkları, el duşları, su çıkışları ve ses kontrollerini içeren bir parçalar bütünüdür. Kendilerine özgü iç dekorasyonları olan özel duş sistemlerine ise macera duşu denir.

Macera duşları sauna ve buhar odasından çıktıktan sonra serinlemek (şoklama) ve kan dolaşımını hızlandırmak için kullanılan, vücutta ferahlama ve rahatlama hislerini ortaya çıkaran duşlardır. Otantik ve farklı bir ortam sunan bu duşlar görme, dokunma ve koku alma duyularına hitap etme özelliğine sahiptir. Sauna Dekor olarak; kullanıcının farklı duyularını harekete geçirirken hem fiziksel hem psikolojik olarak rahatlamasını sağlayacak birbirinden farklı özelliklerde macera duşlarımızla hizmet vermekteyiz.

 

Duş Sistemleri Nasıl Yapılır?

Duş sistemleri projeleri uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Sauna Dekor olarak, duş sistemi projelerinizde uzman kadromuz ve teknik ekibimizle yanınızdayız. Otel, site, spa merkezi, villa projeleri gibi birçok alanda müşterilerimizin hayalindeki projeleri uluslararası kalite standartlarında üretiyoruz.

Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi olarak; duş sistemlerinde Tropikal Fırtına Duşu, Okyanus Duşu, Sis Duşu, Tropik Aroma Duşu gibi birçok seçeneğimiz mevcuttur.

 

Duş Sistemleri İmalatının Aşamaları

Duş sistemleri yapımı sırasında uygulanan birkaç temel aşama vardır. Başta duş sistemleri imalatı yapılacak alanda inceleme yapılır ve ölçüler alınır. Keşif çalışmasından sonra uygulama müşterinin istekleri baz alınarak yapılır.

Duş sistemleri ölçüleri isteğe göre tek kişilik ya da birden fazla kişilik planlanabilir. Duş sistemleri projeleri yapımında kaç metrekareye yoğun su püskürmesi istenildiğine göre duş sisteminin çapı belirlenir. Macera duşları hangi sıcak veya soğuk terapi uygulamasında kullanıldığına, püskürttüğü suyun hangi koreografilere sahip olacağına ve duş sisteminin sahip olması istenilen görsel etkiye göre özel olarak planlanırlar. Geleneksel duşlardan farklı olarak macera duşları, kullanıcı isteklerine bağlı olarak rengarenk aydınlatmalara, su oyunlarına, birbirinden farklı kokulara tazeleyici parfümlere ve değişik duş çıkış ağızlarına sahip olabilmektedir. Macera duşlarında aynı zamanda kontrol cihazı, koku doz ayarlama ile ışık ve ses efektleri mevcuttur.

 


Duş Sistemleri Yapımının Maliyeti

Duş sistemleri maliyeti istenilen ölçülere ve özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullanılacak malzeme kalitelerine, tasarım ve uygulama detaylarına göre duş sistemleri fiyatları değişiklik gösterir.

Sauna Dekor Spa & Solutions olarak, hayalinizdeki duş sistemleri yapımı için danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Sormak istediğiniz tüm soruları sorabileceğiniz ve her konuda güvenebileceğiniz teknik ekibimizle, siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Duş sistemleri yapımı fiyatları hakkında net bilgi alabilmek için lütfen teknik ekibimizden keşif desteği isteyiniz. 

 

Duş Sistemleri Modelleri ve Fiyatları

Duş sistemleri modelleri termostatik duş sistemleri ve basınç ve denge duş sistemleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Basınç ve Denge Duş Sistemleri:  Basınç denge valfi ile açma/kapama işlevi olan ve suyun sıcaklığını kontrol eden bir kolunuz vardır. Valf açıkken, tamamen açıktır. Çıkan suyun hacmini azaltamazsınız ancak basıncı değiştirmek için her zaman ayarlanabilir bir duş başlığı kullanabilirsiniz.

Termostatik Sistemler:  Tipik olarak iki kolunuz veya kumandanız vardır. Bir kol suyun sıcaklığını kontrol eder. İkinci kol suyun hacmini ve açma/kapama fonksiyonunu (hacim kontrol vanası) kontrol eder.
Macera duşları için de birbirinden farklı seçenekler bulunmaktadır. Her programın kendine özgü efekt, özel koku, renk ve sıcaklığı bulunmaktadır. Macera duşları ışık efektleriyle, tropikal yağmur ormanlarının büyülü sesinden kuş seslerine veya canlandırıcı bir rüzgar sesine işitsel uyaranlarla, birbirinden farklı kokular ile sıra dışı bir duş deneyimi yaşamanızı sağlar. Günlük ruh halinize uygun programları seçerek istediğiniz atmosfere doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest