Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Portatif Sauna

• Portatif Sauna Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kelime anlamıyla “Sauna” Fince’de ahşap oda anlamına gelmektedir. Portatif sauna modelleri ise; ev tipi, özel kabin ve kurulumu yapılmış hazır saunalardır. Portatif sauna yapımı projelerinde, portatif sauna ölçüleri önceden belirlenir. Belirlenen ölçülerle üretimi yapılan portatif sauna, evin istenilen bölgesine taşınıp kolayca yerleştirilebilir.

Portatif sauna da diğer saunalar gibi, içerideki sıcaklığın 80° ile 95°C arasında değiştiği, yüksek sıcaklık-düşük nem oranı ilkesine dayanarak ahşaptan yapılmış bir banyo türüdür. Portatif sauna, bir odanın içerisinde temizlenmekten ziyade rahatlamak ve dinlenmek amacıyla kullanılır. Sauna Dekor ekibi olarak; yıllardır ürettiğimiz ve uygulamasını yaptığımız portatif sauna imalatı projeleri ile, kullanıcılarımızın tüm ihtiyaçlarına bütüncül çözümler sunmaktayız.


• Portatif Sauna İmalatının Aşamaları

Yaşam alanlarınıza saunanın dinlendirici etkisini katmak için oluşturacağınız portatif sauna imalatı sırasında en önemli ve öncelikli adım portatif sauna yapılacak alanın doğru belirlenmesidir. Evin veya projenin içerisinde yer alacaksa sıhhi tesisat, ısıtma ve elektriğin kolayca erişilebildiği bir yer seçilmelidir. Dış mekana tasarlanacak bir sauna için de bölge sarkan ağaçlardan, akan sulardan uzak bir alanda, düz bir zemine oturacak şekilde portatif saunanın yeri belirlenmelidir. Portatif sauna yapımı için, profesyonel ve uzman ekipler ile çalışılması önerilmektedir.

Evinizin küçük bir alanı için seçeceğiniz portatif sauna modelleri arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Kişiye özel tasarlanmış portatif sauna modelleri de bulunmaktadır. Portatif saunaların montaja hazır halde uygulama alanına gelmesi, montaj işlemini oldukça hızlandırmaktadır. Uygulama öncesinde portatif sauna ölçüleri alınır, ardından iç mekanda uygun olan her yere yerleştirilen saunaların, portatif olma özelliği sayesinde daha sonrasında kolayca yer değişimi yapılabilir. Kullanım ihtiyacına göre tek kişiden dört kişiye kadar tasarlanmış portatif sauna modelleri de yapılmaktadır.

 

• Portatif Sauna Yapımındaki Önemli Faktörler

Portatif sauna imalatı sırasında tasarım detayları, teknik özellikler, montaj ve uygulama hepsi ayrı öneme sahip olan, dikkat edilmesi gereken faktörlerdendir. Yapılan küçük bir hata, uygulama sonrası kullanıcının portatif sauna içerisindeki konforunu etkileyebilir, ayrıca portatif sauna maliyeti ve masraflarını da kullanım esnasında veya sonrasında artırabilir.

Bu sebeple portatif sauna yapımı için, alanında uzman kişilere danışarak en doğru tercihleri yapabilmeniz, projenizin tasarımı ve uygulaması süresince size kolaylık sunması için alanında uzman kişilerden danışmanlık hizmeti almanız önerilir.
Sauna Dekor Spa & Solutions; yıllar boyu edindiği tecrübe ve sürdürdüğü üstün hizmet kalitesiyle birlikte portatif sauna yapımı projelerinize bütüncül çözümler sunar.

 

• Portatif Sauna Yapımında Kullanılan Malzemeler

Elde edilmesi istenen etkiye göre farklı ağaç türleri tercih edilerek çeşitli portatif sauna modelleri tasarlanabilir. Portatif saunaların yan duvarları ve tavanlarında lambriler kullanılır. 

Müşterilerin isteklerine ve proje bütçelerine göre Türkiye’de genellikle portatif sauna yapımı sırasında Sedir, Çam, Göknar, Ladin ve Ayous ağaçları tercih edilmektedir. Portatif sauna ölçüleri, ullanıcı isteğine bağlı olarak özellik ve değişiklik gösterebilir. Buna bağlı olarak malzemeler belirlenir ve uygulama aşamasına geçilir.

 

• Portatif Sauna Yapımının Maliyeti

Proje için belirlenen alan, tasarımı yapılacak portatif sauna ölçüleri, kullanılacak ahşap türü gibi faktörler portatif sauna yapımı fiyatları üzerinde etkilidir.

Sauna Dekor Spa & Solutions olarak; hayalinizdeki portatif sauna imalatı için kafanıza takılan tüm soruları sorabileceğiniz alanında yetkin kadromuzla birlikte, her türlü hizmeti müşterilerimize sunmaktayız.

 

• Portatif Sauna Modelleri ve Fiyatları

Tek kişi, çift kişi, üç veya dört kişilik portatif sauna modelleri bulunmaktadır. Buna ek olarak, yapımında kullanılacak ağaç türünden kişi sayısına kadar tüm faktörler müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenebilir. Portatif sauna fiyatları ve yapımı hakkında doğru bilgi için Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan tüm soruları teknik ekibimize sorabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest