Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Şok Kovası

Şok Kovası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Şok kovası, buhar odası ve sauna gibi spa ünitelerinden veya terapilerden sonra uygulanan şok sistemidir. Şok kovası kan dolaşımını hızlandırarak vücudun diriliğini geri kazanmasını sağlar. Ayrıca gözenekleri açıp cildi nemlendiren sauna, buhar odası gibi ünitelerden sonra gözenekleri sıkılaştırarak cildin nemli kalmasını sağlaması şok kovası faydaları arasındadır. Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi olarak sauna gibi sıcak uygulamalar sonrası şok duşu ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış şok kovamız ile hizmetinizdeyiz.

 

Şok Kovası Nasıl Yapılır?

Halihazır bir şekilde hizmetinize sunulan şok kovasının özel monte işlemi ile kullanılacak alana sabitlenmesinden sonra istediğiniz her an kullanabileceğiniz şok kovasını elde etmiş olursunuz. Şok kovası kendinizi hazır hissettiğiniz an kovanın ipini çekerek deneyimlediğiniz bir üründür. İpi çekmenizle beraber kova hızlıca hareket eder ve içindeki su dökülür. Bir şelalenin altına girmişçesine üstünüze dökülen soğuk su ile şok duşu etkisini yakalayabilirsiniz. 

 

Şok Kovası Yapımında Kullanılan Malzemeler

Şok kovası imalatı için ana ürün kambala ağacıdır. İçi şeffaf ve sağlığa uygun lak ile kaplanan şok kovası tamamen el işçiliği ile üretilir. Paslanmaz çelik askı kolları, flatörü ve çekme ipi ile tamamlanmaktadır. Şok kovası malzemeleri arasında kambala ağacı, lak ve paslanmaz çelik bulunmaktadır.

 

Şok Kovası Modelleri ve Fiyatları

Şok kovası ölçüleri değişmekle beraber kovanın hacmi yaklaşık 29 litredir. Dolum miktarı ise 5 ile 15 litre arasında isteğe bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Şok kovası fiyatları kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

 

Şok Kovası Faydaları

Cilt gözenekleri şok kovası uygulaması ile kimyasal hiçbir maddeye ihtiyaç olmadan doğal bir şekilde kapanır. Bağışıklık sistemi soğuk su sayesinde güçlenir ve hastalıklarla karşılaşma riski azalır. Şok kovası faydaları arasında bir diğeri ise saçları canlandırmasıdır.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest