Modern Hamam

Modern Hamam Nedir?

Geçmişten günümüze kadar gelen hamam geleneği, bugünde yaygın olarak kullanılmaktadır. Beden temizliği, sağlık ve aynı zamanda eğlence amacıyla gidilengeleneksel Türk hamamyerinimodern hamamalmaya başlamıştır. Hamama giden insanlar, sıcak suyun vermiş olduğu rahatlatıcı etkisiyle beraber günlük hayatın stresini üzerlerinden atarlar. Günümüzde bu geleneğimodern hamamlar, sürdürmeye devam etmektedir. 

 

Teknoloji ve mimarlığın yıllar içindeki gelişimiyle birliktemodern hamamprojeleride yüksek teknoloji ve modern mimariyi kullanmaktadır. Bizler deSauna Dekorolarak; suyun arındırıcı ve tazeleyici gücünü, modern mimari ile tasarladığımız projelerimizle sizlere ulaştırıyoruz.

Modern Hamam Yapımında Bilmeniz Gerekenler

Modern Türk hamamıimalatı için planlanması gerekenlerden unsurların en önemlisi, hamamın uygulanacağı yapının kullanım fonksiyonudur. Dinlenme ve rahatlama amacıyla gidilen konaklama hizmeti veren tesisler, oteller, spor salonları, spa merkezleri ve özel konutlar gibi birçok farklı konsept için yapılanmodern Türk hamamıprojelerinin, fonksiyona uygun olarak tasarlanması proje süreci bakımından da oldukça büyük bir önem taşır.

 

Hamam projesürecinde, kaliteli malzeme ve işçilik ile uygulamalar yapılmalıdır. Türk hamamı imalatına başlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, hamamın kalbini oluşturan ısıtıcının seçimidir. Tasarlanan hamama uygun biçimde seçilecek bir ısıtıcı ve buna bağlı olan ısıtıcı kontrol yöntemlerinin seçimi, elde edeceğiniz rahatlatıcı ve dinlendirici deneyimi de büyük oranda etkileyecektir. Isıtmayla birlikte, hamamın havalandırma ve su kanalları sistem kurgusunun iyi yapılması, bununla beraber uygulama sürecinin de doğru şekilde yönetilmesi gereklidir.

Modern Hamam İmalatının Aşamaları

Modern Türk hamamıimalatında birkaç temel aşama vardır. İlk olarak proje alanında inceleme ve rölöve alımı yapılır. Sonrasında yapılan analizler müşterilerle paylaşılır ve müşterinin hayal ettiği proje ile ilgili fikirleri alınır ve bunun ardından hamam imalatı proje süreci başlar. 

 

Hamam imalatının uygulama sürecinde özellikle ıslak hacimlerde izolasyonun ve ısıtma sisteminin doğru planlanması daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçmek adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır.Modern Türk hamamıimalatı projelerinde alınacak her karar, proje sonrasında müşterinin konforunu etkileyeceği için müşteri ile her an iletişim halinde olunması gereklidir.

 

Rölöve alımının ardından duvarların gönyeleme işlemleri ve izolasyon uygulamaları tamamlanmalıdır. Seçilen mermer çeşit ve renkleri, kurna çeşitleri, çeşme, göbek taşı, malzemeler ve dekorasyon öğeleri ile uygulama aşamalarının tamamlanmasının ardındanmodern hamam projeleriiçin uygulama süreci noktalanmış olur.

Modern Hamam Yapımındaki Önemli Faktörler

Modern Türk hamamıyapımında teknik özellikler, malzeme kalitesi, tasarım detayları, bütçe yönetimi ve uygulama hepsi ayrı öneme sahip olan, dikkat edilmesi gereken faktörlerdendir. Modern hamam projeleri yapımında alanında uzman kişilere danışarak en doğru tercihleri yapabilmeniz, projenizin tasarım ve uygulama sürecinde sizlere kolaylık sunması adına, bu alandaki profesyonellerden danışmanlık hizmeti almanızı önerilir.

 

Sauna Dekor Spa & Solutions, 30 yılı aşkın tecrübesiyle yurtiçi ve yurtdışında sayısız projede yer almıştır. Her projede edindiği deneyim, kaliteli uzman kadrosu ve üstün hizmet anlayışıyla hayalinizdekimodern Türk hamamıtasarımını iç mekanlarınıza taşımanızı sağlar.

Modern Hamam Yapımında Kullanılan Malzemeler

Modern Türk hamamıprojelerini uzman kadromuz ve teknik ekibimizle birlikte oteller, konaklama tesisleri, spor salonları, spa merkezleri ve özel konutlar gibi birçok farklı türdeki konsept için hayata geçirmekteyiz. Bu uygulamalarda en önemli nokta,geleneksel Türk hamamımimarisinin modern mimari ile bir arada düşünülerek tasarlanmıştır. 

 

Geleneksel malzemelerin modern malzemelere uyarlanması ile hamam; yüksek teknolojiyi kullanan, geleneksel motiflerinden arınmış, daha sade ve modern bir yaklaşıma ulaşır. Seçilen hamam malzemeleri, hamam yapımı süreci boyunca büyük bir titizlikle uygulanmalıdır.

 

Döşeme yüzeyi için kullanılacak hamam malzemeleri, hijyenik ve kolay temizlenebilir olmalıdır. Isıtma sisteminin kurgusu yapılmalıdır ve bu işlemin ardından mermer ile kaplanan hamamlar, modern dekoratif malzemelerle kaplanmaktadır. 

 

Hamam imalatı sırasında kullanılacak malzemelerde dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden birisi de ısıya dayanıklı malzemeler seçmektir. Göbek taşı bölümü hamamın en sıcak yeri olacağı için bu bölümde de ısıya dayanıklı malzemeler kullanılması gereklidir.

Modern Hamam Modelleri ve Fiyatları

Modern Türk hamamıfiyatları; uygulama alanının büyüklüğüne, hazırlık ve soyunma odası hizmetlerine, seçilen malzemenin özelliğine ve proje lojistiği gibi birçok farklı faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Hayalinizdeki hamam ve diğer projeler içinSauna Dekorsitesini ziyaret edebilirsiniz.  

Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz
FacebookTwitterInstagramYoutubeLinkedinPinterest