Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Olimpik Havuz

Olimpik Havuz Nedir?

Olimpik havuz, ölçüleri Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun yüzme havuzu anlamına gelmektedir. Son yıllarda sayıları gittikçe artan olimpik havuz projeleri, yarış veya antrenman amacıyla kullanılabilir. Sauna Dekor olarak, olimpik havuz yapımı projelerini profesyonel ekibimizle birlikte birçok farklı konsept için yerine getirmekteyiz.

Olimpik havuz ölçüleri olimpik ve yarı olimpik olmak üzere ikiye ayrılır. Bu iki tür olimpik havuz modelleri; en, boy, derinlik ve kulvar sayısına göre iki kategoriye ayrılmaktadır. Olimpik ve yarı olimpik yüzme havuz ölçüleri aşağıdaki değerlerdedir.

Olimpik yüzme havuz ölçüleri:

En: 25 metre
Boy: 50 metre
Derinlik: 2,5 metre
Kulvar Sayısı: 10
Su Sıcaklığı: 25 °C – 27 °C

Yarı olimpik yüzme havuz ölçüleri:

En: 12,5 metre
Boy: 25 metre
Derinlik: 2 metre
Kulvar Sayısı: 5
Su Sıcaklığı: 25 °C – 27 °C


Olimpik Havuz İmalatının Aşamaları

Olimpik havuz imalatı sırasında uygulanan birkaç temel aşama vardır. İlk olarak olimpik havuz imalatı yapılacak alan belirlenir. Ardından zeminin kazılması ve düzeltilmesi uygulamaları yapılır.

İkinci adımda olimpik havuz yapımı proje alanına beton dökülür ve havuzun iç duvarlarına izolasyon uygulamaları yapılır. Üçüncü adımda ise elektrik ve su sistemleri için gerekli uygulamalar tamamlanır. Bu aşamada çelik konstrüksiyon işleri de ayrıca yapılmaktadır.

Dördüncü adım ile birlikte olimpik havuz içine şap, sıva ve ardından seramik döşemesi yapılır. Bu aşamada olimpik havuz maliyeti ve bakım ücretlerini daha düşük tutmak isteyenler, olimpik havuz aksesuarlarını bütçeye uygun olarak seçebilir. Son adımda ise olimpik havuz, aydınlatma elemanları ile birlikte su ile doldurulur ve gerekli bakım ve kalite kontrolleri yapılır.

 

Olimpik Havuz Yapımındaki Önemli Faktörler

Olimpik havuz yapımı sırasında seçilen malzemelerin kalitesi, seramik ve derz gibi uygulama detayları, kullanıcıların konforunu ve havuzun kullanım ömrünü etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Olimpik havuz projeleri plan ve uygulama sürecinde yapılan ufak bir hata, havuzlarda çatlama, dökülme ve sızma gibi problemlerin yaşanmasına sebep olabilir. Bu küçük hataları düzeltmek, bazen olimpik havuz yapımı fiyatları için belirlenen miktardan daha yüksek değerlere ulaşabilir. Bu sebeple olimpik havuz projelerinde, deneyimli ve profesyonel bir ekiple çalışıyor olmak oldukça önemlidir. 


Olimpik Havuz Yapımında Kullanılan Malzemeler

Olimpik havuz projeleri, kullanıcıların hayal ettiği ve uygulama alanı koşullarının elverdiği şekilde kişiye özel olarak tasarlanabilir. Diğer yüzme havuzu çeşitlerine ek olarak yarışlar ve antrenmanlar için işaret bayrakları, ayırıcı aksesuarlar ve atlama platformları uygulanabilir. 
Sauna Dekor Spa & Solutions olarak; hayalinizdeki olimpik havuz imalatı için kafanıza takılan tüm soruları sorabileceğiniz alanında yetkin kadromuzla birlikte, her türlü hizmeti müşterilerimize sunmaktayız.

 

Olimpik Havuz Modelleri ve Fiyatları

Olimpik havuz imalatı fiyatları; havuz projesinde kullanılan malzemelerin kalitesine, havuz ölçülerine (olimpik veya yarı olimpik olmasına) ve uygulama tekniklerine göre değişiklik göstermektedir. En doğru bilgi için Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi ile iletişime geçebilir, olimpik havuz yapımı fiyatları ve modelleri için detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Olimpik Havuz Bakımı ve Servisi

Sauna Dekor olarak; olimpik havuz projelerinizin bakımı ve servisi ni düzenli olarak uzman ekibimizle birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Daha detaylı bilgi edinmek için, Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi ile iletişime geçip olimpik havuz bakımı ve servisi hizmetlerimizden yararlanabilir, istediğiniz konuda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest