Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Sonsuzluk Havuzu

Sonsuzluk Havuzu Nedir?

Sonsuzluk havuzu projeleri genellikle denize kenarı veya manzarası bulunan havuzlardır. Son yıllarda sıkça örneklerine rastlanan ve popülerleşen bu havuzlara sonsuzluk havuzu denilmesinin sebebi; belirli bir sınırdan sonra havuzun uç kısmında kenarının kaybolması ve havuz suyu ile deniz veya okyanusun birleşiyormuş hissi vermesidir. Sonsuzluk havuzu yapımı ile, sonsuzluk havuzunda beliren ufuk çizgisiyle birlikte göz yanılsaması yaparak sonsuz bir su hissi vermek amaçlanmaktadır.

Sonsuzluk havuzu terimi özellikle "sonsuz kenar havuzu", "kaybolan kenar havuzu" veya "negatif kenar havuzu" anlamlarına gelir. Sonsuzluk havuzları, yüzme akımı olmayan havuzlardır. Yüzme akımının yerine, su seviyesinden 3 cm daha kısa olan bir veya birden fazla savak vardır. Bu nedenle su, aşağıda bulunan bir taşma kanalına akar. Zemin seviyesinin üzerinde konumlandırıldığında, ufukta sonsuza uzanan suyun çarpıcı optik yanılsamasını yaratırlar.


Sonsuzluk Havuzu İmalatının Aşamaları

Sonsuzluk havuzu yapımı sırasında uygulanan birkaç temel aşama vardır. İlk olarak sonsuzluk havuzu imalatı yapılacak alanda incelemeler yapılır. Sonsuzluk havuzu ölçüleri ve kazı alanı, proje çizim aşamasındayken belirlenmelidir. Alanın ölçülerinin alınmasıyla beraber uygulama yapılacak alan ölçülere göre kazılır. Ardından sonsuzluk havuzu imalatı kazı alanına beton uygulaması yapılır; çelik konstrüksiyon işleri ile birlikte elektrik tesisatı, havuz ısıtma sistemi ve filtrasyon uygulamaları tamamlanır.

Sonsuzluk havuzu imalatı alanına beton döküldükten sonra kalıbın kuruması için beklenir. Sonsuzluk havuzunun zeminine ve yan duvarlarına dökülen kalıp kuruduktan sonra çıkarılır ve sonsuzluk havuzu imalatı yapılan alanın dengede kalması dökülen kalıp sayesinde sağlanmış olur. Havuz içine uygulanan şap, sıva ve yalıtım işlerinin ardından seramik döşenir. Son aşama olarak sonsuzluk havuzu aydınlatma elemanları uygulanır ve havuz su ile doldurulur.

 

Sonsuzluk Havuzu Yapımındaki Önemli Faktörler

Sonsuzluk havuzu projeleri, yüksek teknik bilgi ve deneyim gerektiren uygulamalardır. Bu projelerde çizime uygun imalatın yapılması büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda seramik uygulamalarında da seramik detaylarının aralarına yapılan derz uygulamasının ince işçiliği de oldukça önemlidir. Sonsuzluk havuzu imalatı yapımlarında, özellikle bu aşamaların iyi şekilde uygulanması, ileride oluşacak sızma ve çatlama gibi problemlerin yaşanmasını önler.

 

Sonsuzluk Havuzu Yapımında Kullanılan Malzemeler

Sonsuzluk havuzu projeleri, kullanıcının hayal ettiği ve uygulama alanı koşullarının elverdiği şekilde kişiye özel tasarlanabilir. Bu sebeple seçilen farklı malzemeler ile, sonsuzluk havuzu modelleri çeşitlilik göstermektedir. Projede kullanılan malzemeler, sonsuzluk havuzu maliyeti üzerinde oldukça etkilidir.

Sauna Dekor Spa & Solutions olarak; hayalinizdeki sonsuzluk havuzu yapımı için kafanıza takılan tüm soruları sorabileceğiniz alanında uzman teknik ekibimizle birlikte, her türlü hizmeti müşterilerimize sunmaktayız.

 

Sonsuzluk Havuzu Modelleri ve Fiyatları

Sonsuzluk havuzu fiyatları; projede kullanılan malzemelerin kalitesine, havuz ölçülerine ve tasarım tekniklerine göre değişiklik göstermektedir. En doğru bilgiyi edinmek için Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi ile iletişime geçebilir, sonsuzluk havuzu yapımı fiyatları ve modelleri için detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Sonsuzluk Havuzu Bakımı ve Servisi

Ürün kalitesinin ve sunduğu hizmetin her zaman arkasında olan Sauna Dekor , sonsuzluk havuzu projelerinizin düzenli bakımını uzman ekibi ile birlikte gerçekleştirmektedir. Bakım zamanı gelen havuzların bakımı, alanında uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi ile iletişime geçerek, sonsuzluk havuzu bakımı ve servisi hizmetlerimizden yararlanabilir, istediğiniz konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest