Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Infrared Sauna

Infrared Sauna Nedir ve Nasıl Kullanılır?

"Sıcaklık: 32° C ila 35° C arasında
Nem oranı: %55"

Sauna Dekor Spa Solutions, yıllar boyu edindiği tecrübe ve sürdürdüğü hizmet kalitesiyle birlikte hayallerinize uygun çözümler sunar. Sauna Dekor ’un yaşam alanlarınıza rahatlatıcı ve dinlendirici saunalarınızı oluştururken infrared sauna yapımına da bütüncül şekilde hizmet vermektedir.

 

Infrared sauna, Isıtıcı kaynağı olarak modern infrared teknolojisinin kullanıldığı ve güneş ışınlarına en yakın ısı kalitesini sunan saunadır. Bu saunalarda kullanılan infrared ışınlar, geleneksel saunalar gibi deriyi ve solunum sistemini fazla ısıtmadan konforlu bir sıcaklık sağlayarak vücudun derinine işler. Bu sayede saunanın içinde daha rahat ve keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Infrared sauna, geleneksel saunalardan farklı olarak ortamdaki havayı değil, direkt vücudu ısıtır. Infrared saunalarda vücuda akkor lambalar tarafından gönderilen ışınlar sayesinde vücut ısınır. Infrared teknolojisi, deride herhangi bir rahatsızlığa/yanmaya sebep olmaz ve tümüyle sağlıklıdır.

Infrared Sauna Nasıl Yapılır?

İnsanlar her türlü sağlık durumu için yüzyıllardır saunaları kullanıyorlar. Infrared sauna kullanımının da geleneksel saunalar gibi iyileştirici birçok etkisi bulunmaktadır. Far-infrared ısıtıcıları sayesinde vücut derisi daha derine kadar ısınır ve ısınan vücutta yağ yakımı hızlanır. Bu sayede kullanıcılar daha kolay şekilde kilo verebilir.  Infrared sauna aynı zamanda, kullanıcılara sunduğu gevşeme, sırt ve eklem ağrılarında azalma, kan dolaşımını hızlandırma ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi faydaları sayesinde kullanıcılarına sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar.

 

Infrared sauna imalatına başlarken ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta, montaj yapılacak alanın seçimidir. Her mekana uyum sağlayacak şekilde kolayca montajı yapılan infrared saunada; taban, tavan ve duvar elemanları parçalar halinde gelip birleştirilir. Montaj sonrası son kontrolleri yapılan infrared sauna kurulumu tamamlandıktan sonra normal beyaz eşyalar gibi uygun bir fişe takılıp kullanıma hazır hale gelir. Yüksek teknolojili ürünleri ve kaliteli işçiliğiyle Sauna Dekor, bu konunda yıllar boyu edindiği tecrübesini yaşam alanlarınıza yansıtıyor.

Infrared Sauna İmalatının Aşamaları

Yaşam alanlarınıza infrared sauna ile dinlendirici, rahatlatıcı ve iyileştirici etkileri katmak için oluşturacağınız infrared sauna yapımı nda ilk adım, sauna yapılacak alanın doğru belirlenmesidir. Evin veya projenin içerisinde yer alacaksa elektriğin kolayca erişilebildiği bir yer seçilmelidir. İmalat temelde, dört adet duvar paneli, tavan ve tabandan oluşmaktadır. Bu paneller özel ısıtıcılı, tasarımı yapılmış montaja hazır panellerdir.

 

Infrared sauna teknolojisi sayesinde, standart sauna ısıtıcısı yerine far-infrared ısıtıcılar kullanılmaktadır. Far-infrared sauna ısıtıcıları, sauna içerisindeki havayı değil, doğrudan saunanın içerisindeki kişiyi ısıtır. Klasik sauna ısıtıcısı, vücudun yaklaşık 5 mm altına kadar etki edebilmektedir. Güneşin dalga boylarından olan far-infrared ışınlı ısıtıcılar ise, derinin yaklaşık 4 cm altına kadar inebilmeyi başarır. Böylece ısınmanın sonucunda vücudun terlemesi de daha büyük bir alana etki eder; daha fazla toksin atılmasını sağlar.

 

Infrared sauna yapımında saunanın ölçüleri, özel ısıtıcılı panellerin miktarları gibi teknik ve fiziksel konular, teknik beceri ve uzmanlık gerektiren konulardır. Bunun için imalatta profesyonel bir ekiple çalışıyor olmak oldukça önemlidir. Yapılacak sauna hangi stilde olmalı, hangi ağaç türü tercih etmeli, renklerin kullanımı için aydınlatma teknik detayları için uzmanlarla görüşülmeli, seçilecek malzemelerin çıkaracağı maliyet vs. hepsi bu aşamada hayal edilen tasarıma göre belirlenmelidir. Sauna tasarımından sonra uygulama işlemi Sauna Dekor Spa & Solutions montaj ekibi tarafından evinizin içerisinde veya projenizin uygun alanına profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Infrared Sauna Yapımında Kullanılan Malzemeler

Infrared sauna tasarımında da geleneksel saunalarda olduğu gibi, iç mekanlarda ahşap keresteler ve lambriler kullanılır. Müşterilerin isteklerine, bütçelerine ve tasarımın gerekliliklerine göre Türkiye’de genellikle Sedir, Çam, Göknar, Ladin ve Ayous ağaçları tercih edilmektedir.

 

Infrared sauna yapımında montaja hazır, özel ısıtıcılı paneller kullanılmaktadır. Genellikle, bireysel kullanıcılara yönelik ev tipi kullanıma yönelik tasarlanmış ürünlerdir. Güneşin dalga boylarından olan far-infrared ışınlı ısıtıcılar ile ısıtılır. Standart sauna ısıtıcılarına oranla daha az enerji tüketimi yaparlar. 

Infrared Sauna Yapımının Maliyeti

Infrared sauna imalatı için sauna boyutları büyüdükçe içerisindeki ısıtıcı panellerin de sayısı artmaktadır. Dolayısıyla fiyatları da sauna boyutu büyüdükçe artmaktadır. En doğru bilgiyi öğrenip infrared sauna fiyatları hakkında bilgi almak için Sauna Dekor Spa & Solutions ekibiyle iletişime geçebilir, bu konu hakkında aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

Infrared Sauna Modelleri ve Fiyatları

Infrared sauna fiyatları, tercih edilecek modele, seçilen saunanın büyüklüğüne, ısıtıcı panellerin miktarına, kullanılan malzemenin özelliğine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Büyük veya küçük boyutlardaki sauna projelerini tam hayal ettiğiniz gibi bir tasarımla yaptırabilirsiniz. Bunun için profesyonel kadromuzdan destek isteyebilir ve infrared sauna ile ilgili istediğiniz soruları sorarak danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest