Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Bahçe Havuzu

Bahçe Havuzu Nasıl Yapılır?

Yurt içi ve yurt dışında 20’den farklı ülkede birçok projeye çözüm ortağı olan Sauna Dekor , yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için 30 yılı aşkın tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışıyla birlikte bahçe havuzu projelerinde müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Bahçe havuz yapımı projelerini yıllardır edindiğimiz tecrübe ve profesyonel teknik ekibimiz ile birlikte farklı şekil ve büyüklüklerdeki bahçeler için hayata geçirmekteyiz. Bahçeye havuz yapımı için, istek ve ihtiyaca yönelik bir plan oluşturulmalıdır ve bahçe havuz yapımı ilgili bu plan dahilinde ilerlenmelidir. 

 

Bahçe yüzme havuzu projeleri bahçenizin büyüklüğüne, niteliğine ve tasarım özelliklerine bağlı olarak konseptin doğal bir uzantısı olacak şekilde tasarlanabilir; alternatif form ve malzeme seçimleri ile zenginleştirilebilir.

Bahçe Havuzu İmalatının Aşamaları

Bahçe havuzu projeleri, oldukça iyi bir işçilik ve profesyonellik gerektiren yapımı uzman bir ekip ile gerçekleştirilmesi gereken projelerdir. Öncelikle bahçe havuz ölçüleri alınmalı, havuzun bahçe içerisinde konumlandırılacağı alan belirlenmeli ve kazılmalıdır. Alan kazıldıktan sonra silindir yardımıyla düzleştirilmelidir.

 

Bahçe yüzme havuzu izolasyonu için, havuz çevresine su yalıtım plakaları yerleştirilir. Yüzeylerin döşemesi yapıldıktan sonra beton dökülür ve kuruması beklenir. Yüzeye serilen panellerin üzerine bahçe havuzu iç yüzeylerine mavi rengi veren vinil havuz astarı döşenir. Havuz astarının döşemesi yapıldıktan sonra son testler ve kontroller yapılır. Bu işlemlerin ardından, bahçeye havuz yapımı aşamaları tamamlanır ve müşteriye teslim edilir.

Bahçe Havuzu Yapımında Kullanılan Malzemeler

Bahçe havuzu yapımında kullanılan malzemelerin suya dayanıklı, su içerisinde çatlama ve dökülme yapmayacak kalitede olması gerekmektedir. Suya dayanıklı kaliteli malzemeler, havuzun uzun ömürlü olmasını ve kullanıcıya konforlu bir kullanım sunmasını sağlayacaktır. Havuz suyunun temizlenmesi için yapılacak filtreleme sisteminin kapasitesi de kullanıcıların konforunu ve sağlığını doğrudan etkilemektedir.

 

Havuz içi temizliği sağlamak için bahçe havuz yapımı projelerinde, dezenfeksiyon sistemi, havuz temizlik ekipmanları, vakum hortumu ve havuz kimyasalları kullanılabilir. Bahçe havuzu filtrasyon sisteminin önemli bir parçası olan havuz pompaları da, havuz içi sirkülasyonu sağlar, bu sayede bahçe havuzu her an temiz ve berrak kalır. Soğuma performansının korunması için pompalar, açık bir alanda tutulmalıdır. Havuz pompaları, farklı büyüklüklerdeki bahçeye havuz yapımı projeleri için çeşitli boyut ve kalitede seçilir. Farklı bahçe havuz modelleri, kullanılan malzeme ve yapım aşamaları bakımından temel olarak benzerlik gösterir.

Bahçe Havuzu Yapımının Maliyeti

Bahçe havuz yapımı projelerinde maliyet, havuzun tesisatına, malzemesine, geometrik şekline ve boyutlarına göre belirlenmektedir. Bu parametreler göz önüne alınarak yüksek veya düşük maliyetli bahçe havuz modelleri karşımıza çıkabilmektedir.

 

Daha detaylı bilgi ve destek almak için Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi ile iletişime geçebilir, bahçeye havuz yapımı konusundaki sorularınızı teknik ekibimize sorabilirsiniz.

Bahçe Havuzu Modelleri ve Fiyatları

Bahçe havuz modelleri, müşterinin ihtiyaçlarına, bahçenin büyüklüğüne ve proje bütçesine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle kare, dikdörtgen, yuvarlak ve oval geometrilerdeki bahçe havuzu modelleri tercih edilse de, daha eğrisel ve serbest tasarımlar da yapılabilir.

 

Sauna Dekor Spa & Solutions olarak, bahçe havuz yapımı projelerinin tüm aşamalarını titizlikle uygulayarak müşterimizin hayal ettiği şekilde ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak tasarlayıp üretmekteyiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest