Daha detaylı görüntü için
mobil cihazı yatay çeviriniz

Dinlenme Odası

Dinlenme Odası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dinlenme odaları, yoğun bir terapinin veya yorucu bir sporun ardından kaslarınızın dinlenmesine yardımcı olması için yapılan, genellikle sakinleştirici ve rahatlatıcı tarzda dizayn edilen tasarımlardır. Sauna, buhar odası ve masaj gibi terapilerin ardından kullanılan dinlenme odaları, kullanıcılara dinlenmek ve kaslarını rahatlatmak için eşsiz bir imkan tanır. Terapi öncesi veya sonrası kullanım için özel olarak seçilmiş konforlu yataklar ile kullanıcılar, günün tüm stres ve yorgunluğundan arınır...

 

Dinlenme Odası Nasıl Yapılır?

Dinlenme odası yapımı, terapi öncesi veya sonrasında fiziksel ve ruhsal rahatlamayı sağlayacak ekipmanlarla beraber bir bütün olarak tasarlanır. Planda belirlenen dinlenme odası yapımı için proje konseptine uygun olarak dizayn edilmektedir. Spa & Wellness proje konsepti içerisinde bulunan sauna, hamam, buhar odası gibi terapilere göre dinlenme odası modelleri belirlenir.

Oda içerisinde dinlenmek ve rahatlamak için, sıcaklık miktarı ve ısı dengesi uygun şekilde ayarlanır. Uygun ısı dengesi ayarlandıktan sonra, dinlenme yatakları için rahat malzemeler seçilir. Dinlenme odası malzemeleri, ölçüleri ve dinlenme yatağı sayısı işletmenin terapi özelliklerine ve maksimum kapasitesine göre belirlenir. Tamamen konforlu ve ergonomik yataklar, sakinleştirici bir tasarım anlayışı ile birleşir ve böylece dinlenme odası yapımı tamamlanmış olur.

 

Dinlenme Odası Yapımındaki Önemli Faktörler

Dinlenme odası yapımı projelerinde ilk olarak kullanıcıların konforu ön planda tutulmalıdır. Kullanıcıları iyi hissettirecek ısıl konfor, rahat ve yumuşak malzemeler, sakinleştirici dingin bir tasarım; dinlenme odası imalatı projelerinin en önemli faktörlerindendir.

Loş bir ışık ile göz yormayan ve rahatsız etmeyen bir tasarım tercih edilebilir. Mekan içerisinde sakinleştirici bir müzik ve aromatik kokular olması kullanıcıların, terapi sonrasındaki yorgunluklarını üzerlerinden atmalarına yardımcı olur. Tüm bu faktörler göz önüne alınarak tasarlanan dinlenme odası modelleri, kullanıcıların mekan içerisinde konforlu ve kaliteli vakit geçirmesini sağlar.

Sauna Dekor Spa & Solutions olarak; dinlenme odası imalatı projelerinde plan ve projelendirmeler ile ilgili işlemler için gerekli olan ekipmanlar ve yerleşimleri gibi birçok detayı projelerimizde tasarlıyor ve uyguluyoruz. Tüm işletmeler ve özel tasarımlar için dinlenme odası maliyeti ve yapım detayları hakkında kafanıza takılan tüm soruları sorabileceğiniz uzman kadromuzla beraber, her türlü hizmeti müşterilerimize sunmaktayız.

 

Dinlenme Odası Yapımında Kullanılan Malzemeler

Dinlenme odası yapımı, terapi öncesinde ve sonrasında hem fiziksel hem de ruhsal rahatlamayı sağlayacak özel ekipmanlarla bir bütün olarak tasarlanıp proje konseptine uygun olarak dizayn edilmektedir. Dinlenme odası malzemeleri seçilirken; ergonomik ve rahat tasarım yataklara ve yüzeyde antibakteriyel malzeme seçimlerine dikkat edilmelidir. Oda içerisinde gözü yormayacak, rahatlatıcı bir aydınlatma kullanılmalıdır. Daha dinlendirici bir deneyim için; oda içerisinde dingin bir müzik ve hoş kokulu aromaterapi ürünleri de kullanılabilir.


Dinlenme Odası Modelleri ve Fiyatları

İşletmenin içerisinde yer alan özelliklere ve kapasitesine göre değişiklik gösteren çok çeşitli dinlenme odası modelleri mevcuttur. Bunun yanında işletmenin konseptine özel boyutlarda tasarımlar yapılabilmektedir. Sauna Dekor olarak; Spa & Wellness merkezleri, sosyal tesisler ve özel tasarımlar için her konsepte uygun dinlenme odaları tasarlıyor ve uyguluyoruz.

İşletmenin proje konsepti içerisinde yer alan masaj, sauna, hamam gibi uygulamalar, odanın kişi kapasitesine, kullanılacak malzeme ve aromatik kokulara göre dinlenme odası yapımı fiyatları değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için Sauna Dekor Spa & Solutions ekibi ile iletişime geçebilir, dinlenme odası fiyatları ve yapımı hakkında aklınızda takılan sorulara yanıt alabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Youtube Linkedin Pinterest